مناسب ترین نحوه نصب و بهره برداری از کولر گازی اسپلیت

مناسب ترین نحوه نصب و بهره برداری از کولر گازی اسپلیت در مکان های مختلف چگونه میتواند باشد ؟ در محیط های خانگی بهترین جای نصب کولرگازی اسپلیت در چه مکانی است ؟

هوای خنک کولرگازی اسپلیت  از پنل داخلی به سمت روبرو جریان می یابد. بنابراین پنل داخلی را درست در جایی قرار دهید که روبروی محل نشستن یا حضور اعضاء خانواده باشد.طول پرتاب هوای اسپیلتها بر اساس ظرفیت معمولا بین ۵ تا ۱۰ متر می باشد. نباید فکر کنید لازم است کل سالن خنک شودتا شما هم خنک شوید.

با توجه به انباشت هوای گرم در زیر سقف ، بهتر است تا جای ممکن پنل داخلی کولرگازی را پایینتر از سقف نصب نمائید. بعضا دیده می شود نصاب ها پنل داخلی را فقط ۱۰ سانتیمتر از سقف فاصله می دهند. در صورتیکه از نظر زیبایی و تزئینات ، دیوارسالن یا اتاق اجازه می دهد می توانید از نصاب بخواهید لبه بالایی پنل اسپلیت شما ۴۰ یا حتی ۵۰ سانتیمتر از سقف پایینتر باشد این کار به افزایش جریان هوای خنک در سطح کمک موثری می نماید.

اتصالات کولرگازی و عایق های آنها  باید به دقت نصب گردد در صورت از بین رفتن عایق ها مقداری از سرمای کولرگازی دفع شده و سبب کاهش بازده و افزایش مصرف برق میشود .

درفروشگاهها ، رستورانها و یا دیگر فضاهایی که ارتفاع سقف تا کف در انها بیشتر از ۲.۸ متر باشد نصب پنل داخلی  کولرگازی در ارتفاع ۲ متری از کف محل مورد نظر قابل انجام است.

شستشوی ماهانه و تمیزی فیلترها و سطح کویل اسپلیت ها در ایجاد هوای مطبوع و خنک و همچنین افزایش راندمان دستگاه  کولرگازی بسیار اهمیت دارند بنابراین با بازنمودن درب پنل داخلی اسپلیت بصورت ماهانه فیلترها را بشوئید و سطح کویل را با دستمال مرطوب غبار روبی نمائید.( فیلترها را پس از خشک شدن بصورت اولیه در ورودی هوای پنل قرار دهید).مزایای فیلتر در کولرگازی اسپلیت

با نصب سایبان بر روی پنل بیرونی کولرگازی اسپلیت  ، کندانسور دستگاه می تواند به دور از تابش نور گرم خورشید با راندمان بهتر و مصرف برق کمتر به تبادل حرارت و خنک کردن گاز کولر بپردازد.

اشیاء و لوازم موجود در مقابل پنل داخلی مانع از جریان کامل گردش هوا در اتاق شده و موجب کاهش بازده کولرگازی و افزایش مصرف مصرف برق میشود  . همچنین اشیاء موجود مقابل کمپرسور کولرگازی اسپلیت  مانع از تبادل گرما با محیط شده و با کاهش بازده سیستم علیرغم افزایش مصرف برق باعث کاهش طول عمر کولرگازی اسپلیت میشود .

لازم است پنل بیرونی کولرگازی به گونه ای نصب شود که امکان جریان هوای آزاد در پشت آن به راحتی مهیا باشد.

۴۰ توصیه مهم در نصب کولرگازی

اگر عایق لوله های رابط خصوصا در بیرون از ساختمان از بین برود ، اسپلیت شما مقداری از خنکی گرانبهای کولررا از دست می دهد. بنابراین با بازرسی سالیانه نسبت به ترمیم عایق لوله های رابط  کولرگازی اقدام نمائید.

در سرویس سالیانه حتما علاوه بر کنترل مقدار شارژ گازمورد نیاز کولر، از نصاب بخواهید از تمیز بودن سطح فین ها و کویل های کندانسور بیرونی کولرگازی نیز مطمئن گردد.

به کانال بزرگ کولرگازی بانه بپیوندید …

کولرگازی بانه را در اینستاگرام دنبال نمایید…

برچسب انرژی A++ چیست ؟

اینورتر چیست ؟ کولرگازی اینورتر چگونه کار میکند ؟

ارزانترین قیمت کولرگازی کم مصرف A++

عیب یابی و تعمیر در کولرگازی اسپلیت…خود آموز تعمیر اولیه

آنچه باید در مورد کولرگازی بدانیم …

کولرگازی بانه در گوگل پلاس…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *