آنچه باید در مورد کولرگازی بدانیم, اخبار کولرگازی

هفت باور نادرست در مورد کولرگازی

کولرگازی با گاز مبرد 410

هفت باور نادرست در مورد کولرگازی

کولرگازی امروزه به عنوان یکی از ملزومات منازل و محیط های تجاری و اداری شناخته میشود اما همچنان باورهای نادرستی در مورد کولرگازی رواج دارند که بیشترشان به دلیل عدم اطلاع کافی از این محصول شکل گرفته است .در اینجا به  هفت باور نادرست در مورد کولرگازی می پردازیم. مصرف برق زیاد  !  اغلب مردم تصور میکنند کولرگازی مصرف برق زیادی دارد  نسل های قدیمی کولرگازی پنجره ای شاید دلیل این تصور باشند ولی امروزه کولرهای گازی با موتور های کم مصرف  و فوق  کم مصرف و با مصرف برق بسیار کم و حیرت آور نسل جدیدی از کولرهای کممصرف محسوب میشوندو مصرف برق زیاد در مورد  این کولرهای گازی باوری نادرست است .

رطوبت گیری و  خشکاندن  هوا  ! تصور بر این است که کولرگازی رطوبت هوا را گرفته و هوا را خشک میکند این تصور تا حدود زیادی نادرست است زیرا سیستم کولرگازی بطور طبیعی رطوبت اضافی و شرجی هوا را کاهش میدهد و هوای مطبوع و لطیفی تولید میکند با اینحال عدم رعایت توان مناسب  کولرگازی و استفاده از توان خیلی بالا  و نامناسب میتواند باعث خشکی بیش از حد هوای محیط گردد . بنابراین استفاده از توان  مناسب  کولرگازی باعث خشکی بیش از حد هوا نمی شود و این تصوری نادرست است .

 کاربرد کولرگازی تنها در  تابستان است ! این باور عمومی وجود دارد که کولرگازی  تنها در تابستان کاربرد دارد  ولی امروزه کولرهای گازی قابلیت سرمایش و گرمایش دارند و بطور اصولی قادر به گرم کردن محیط هستند .بنابراین کولرهای گازی دارای قدرت گرمایش بوده و در زمستان نیز کاربرد دارند.

کولرگازی سرمایش گرمایش   گرانتر از کولرگازی فقط سرمایش است ! باور عمومی بر این است که کولرهای گازی که دارای قابلیت سرمایش و گرمایش هستند گرانتر از کولرگازی های دارای قابلیت فقط سرمایش هستند ولی این تصوری نادرست است به دلیل اینکه خصوصیات دیگری همچون نوع موتور  و نوع مبرد در قیمت بسیار تاثیر دارند به عنوان مثال کولرگازی های فقط سرمایش از موتور سنگین پیستونی استفاده میکنند که کمپرسور بزرگتر و  گرانتری است  و عموما کولرهای سردو گرم ارزانتر از کولر های فقط سرد هستند .

کولرگازی خرابی زیاد و هزینه بالایی دارد  ! کولرگازی همچون هر وسیله دیگری نیاز به نگهداری دارد که سرویس سالیانه بطور کلی نظافت فیلتر ها با آب شهری  و بررسی قسمت های مختلف را شامل میشود و در صورت رعایت نکات نگهداری خرابی بسیار کم  و هزینه نگهداری ناچیز است .و هزینه بالا و خرابی زیاد بخصوص در مورد کولرگازی های اینورتر تصوری نادرست است  .

می توان در فصل زمستان کولرگازی را ارزانتر خرید ! تصور براین است که در فصل تابستان کولرگازی گرانتر از فصل زمستان عرضه میشود  و در زمستان همان کولر را میتوان ارزانتر خرید !  ولی این تصور نادرست است امروزه کولرگازی برای گرمایش نیز کاربرد دارد و اماکن تجاری کوچک   مناسب ترین مکان برای استفاده از گرمایش کولرهای گازی هستند . و فروش کولرگازی در فصل زمستان هم ادامه دارد و قیمت در بازار به عوامل تاثیرگذاری  همچون قیمت ارز های خارجی بستگی دارد .

کولرگازی یک وسیله تجملی است ! برخی کولرگازی را یک وسیله تجملی  میدانند ولی این تفکر امروزه طرفداران کمتری دارد واینکه امروز افراد بیشتری خواهان استفاده از کولرگازی در محیط های مختلف هستند خود دلیلی  بر رد این تفکر است و فروش بالای کولرگازی برای محیط های گوناگون خود دلیل بر عمومیت استفاده از کولرگازی دارد  و اینکه کولرگازی یک وسیله تجملی است یک باور نادرست است .

در مورد کولرگازی بیشتر بدانیم  :

راهنمای خرید کولرگازی

تست کمپرسور کولرگازی و تشخیص سالم بودن آن

آموزش نحوه شستشوی پنل داخلی کولرگازی

اجزای اصلی تشکیل دهنده کولرگازی کدامند ؟ و کار هرکدام چیست؟

آنچه باید در مورد کولرگازی بدانیم

مزایای فیلتر در کولرگازی اسپلیت

سوالات متداول در مورد کولرگازی اسپلیت ( بیش از پنجاه سوال متداول)

راهنمای نصب کولرگازی ( چهل توصیه مهم در نصب کولرگازی)

آشنایی با انواع کمپرسور کولرگازی

آموزش نحوه شارژ گاز R410A در کولرگازی اینورتر

آموزش نحوه شارژ گاز R22 در کولرگازی

گاز های سرمازا در کولرگازی و نحوه عملکرد آن (مبرد ها)

آشنایی با سیستم اینورتر در کولرگازی

عیب یابی و تعمیر اولیه در کولرگازی ( خود آموز تشخیص و رفع عیب در کولرگازی )

کولرگازی کم مصرف اجنرال برد اینورتر گازR410A

کانال تلگرام کولرگازی بانه

هفت باور نادرست در مورد کولرگازی

بازگشت به لیست