آنچه باید در مورد کولرگازی بدانیم

کمپرسور T3 کولر گازی چیست ؟ و چه فرقی با T1 دارد ؟

مقایسه کولر گازی

فرق کولر گازی t3 با t1

قیمت کولر گازی t3

وقتی که می خواهید دستگاه تهویه مطبوع مناسب برای خانه یا محل کار خود خریداری کنید، باید به درجه بندی های اقلیمی کمپرسور دستگاه ها توجه زیادی داشته باشید. انواع مختلف کمپرسورها نتایج بهتری در نقاط مختلف جهان خواهند داشت، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که نوع کمپرسور دستگاه تهویه مطبوع شما مناسب با نیازهای آب و هوایی شما باشد.

در مورد کمپرسورها، سه طبقه‌بندی اقلیمی متفاوت وجود دارد. این سه رتبه بندی T1 ، T2 و T3 هستند.  این رتبه بندی ها به چه معناست و برای انتخاب دستگاه های تهویه مطبوع مورد نیاز خود کدام را باید انتخاب کنیم؟

 

 رتبه بندی کلاس های اقلیمی

T1: آب و هوای معتدل ، کولر گازی یا چیلر : 18-43 درجه سانتی گراد ، کمپرسور های: -7 تا 43 درجه سانتیگراد.

T2: آب و هوای سرد ، کولر گازی /چیلر: 10-35 درجه سانتیگراد ، کمپرسورهای : -7 تا 35 درجه سانتیگراد

T3: آب و هوای گرم ، کولر گازی/چیلر: 21-52 درجه سانتی گراد ، کمپرسورهای:  -7 تا 51 درجه سانتی گراد

 

وقتی بین رتبه های T1 ، T2 و T3 یکی را انتخاب می کنید ، اساساً در مورد بهینه‌سازی آب و هوا برای دستگاه تهویه مطبوع خود تصمیم می گیرید. این رتبه بندی کلاس های آب و هوایی می تواند به شما بگوید که آیا یک دستگاه تهویه مطبوع با آب و هوای خاص شما مطابقت دارد یا خیر. به عنوان مثال، اکثر مردم جهان از یک دستگاه تهویه مطبوع با رتبه T1 استفاده می کنند ، زیرا در آب و هوای معتدل زندگی می کنند. سیستم های تهویه مطبوع با درجه T1 قادر به کنترل دمای تا 51 درجه سانتی گراد هستند.

بررسی  اصطلاح های T1 و T3 در کولر گازی

منظور از اصطلاح T1 در کولر گازی به این معناست که کولر گازی مربوطه توانایی کار در شرایط اب و هوایی نهایتا تا 43 درجه سانتیگراد را دارا می باشد. منظور از اصطلاح T3 در رابطه با کمپرسور کولر گازی این می باشد که کولر گازی با کمپرسور T3 شرایط کار در محیط گرمسیری ، دمای بالای 43 درجه سانتیگراد دارا می باشد.

افرادی که در آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنند باید یک دستگاه تهویه مطبوع با درجه T3 پیدا کنند. این دستگاه ها قادر خواهند بود در دمای حداکثر  51درجه سلسیوس عملکرد مناسبی داشته باشند. افرادی که در آب و هوای سرد زندگی می کنند و مجبور نیستند اغلب با گرما مقابله کنند، باید به دنبال تهویه مطبوع T2 باشند. این دستگاه های تهویه تنها قادر به تحمل درجه حرارت تا 35 درجه سلسیوس هستند.