کولرگازی جنرال گلد

مصرف برق کولر گازی جنرال گلد 24000 پلاتینیوم چقدره ؟

تفاوت جنرالگلد تیتانیوم و پلاتینیوم

مصرف برق کولر گازی جنرال گلد 24000 پلاتینیوم در حالت سر مایش 7034  W  است. این میزان مصرف برق در حالت سرمایش، در رده انرژی A+ قرار می‌گیرد. در حالت گرمایش، مصرف برق این کولر گازی 7327 W  است. این میزان مصرف برق در حالت گرمایش، در رده انرژی A قرار می‌گیرد.

برق تک فاز

با توجه به این میزان مصرف برق، می‌توان گفت که کولر گازی جنرال گلد 24000 پلاتینیوم یک کولر گازی کم مصرف محسوب می‌شود. این کولر گازی با مصرف برق پایین خود، می‌تواند در کاهش هزینه‌های برق مصرفی شما نقش موثری داشته باشد.

البته، میزان مصرف برق کولر گازی به عوامل مختلفی نظیر دمای محیط، میزان استفاده از کولر گازی و نحوه استفاده از آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر کولر گازی را در دمای پایین تنظیم کنید یا به طور مداوم از آن استفاده کنید، میزان مصرف برق آن افزایش خواهد یافت.

کولر گازی جنرال گلد 24000 پلاتینیوم دارای رده مصرف انرژی A++ است. این رده مصرف انرژی نشان می‌دهد که این کولر گازی از نظر مصرف برق بسیار کم مصرف است.

مصرف برق کولر گازی جنرال گلد 24000 پلاتینیوم در حالت سرمایش برابر با 1440 وات و در حالت گرمایش برابر با 1560 وات است.

برای محاسبه مصرف برق کولر گازی در طول یک ماه، می‌توان از فرمول زیر استفاده کرد:

مصرف برق = توان مصرفی کولر گازی (وات) * مدت زمان استفاده (ساعت) * تعداد روزها

برای مثال، اگر این کولر گازی را به مدت 8 ساعت در روز و به مدت 30 روز در ماه استفاده کنیم، مصرف برق آن برابر با 32,400 وات خواهد بود. این مقدار مصرف برق معادل 32.4 کیلووات ساعت است.

با توجه به نرخ برق در ایران، هزینه مصرف برق این کولر گازی در طول یک ماه برابر با 93,120 تومان خواهد بود.

البته، این مقدار مصرف برق و هزینه آن، صرفاً به عنوان یک تخمین است و ممکن است با توجه به عوامل مختلف نظیر دمای محیط، دمای تنظیم شده روی کولر گازی، میزان رطوبت هوا و سایر عوامل، متفاوت باشد.

برای کاهش مصرف برق کولر گازی، می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید:

  • دمای کولر گازی را در حد معقول تنظیم کنید.
  • از کولر گازی در مواقع ضروری استفاده کنید.
  • به طور منظم فیلترهای کولر گازی را تمیز کنید.
  • از حالت صرفه جویی انرژی کولر گازی استفاده کنید.

با رعایت این نکات، می‌توانید مصرف برق کولر گازی خود را کاهش دهید و در هزینه‌های برق مصرفی خود صرفه جویی کنید.

چگونه آمپر مورد نیاز یک کولر گازی را محاسبه کنیم؟

برای شروع محاسبات، ابتدا باید ظرفیت کولر گازی خود را تعیین کنید و در صورتی که امتیاز بر حسب تن باشد، آن را به BTU تبدیل کنید. به عنوان مثال،  برای تبدیل یک کولر گازی ۳ تنی به BTU، ۳۶۰۰۰ BTU در ساعت را به همراه خواهد داشت.

سپس، با تقسیم ۳۶۰۰۰ BTU در ساعت بر ۳٫۴۱ (۱ وات = ۳٫۴۱ BTU در ساعت) متوجه خواهید شد که کولر گازی شما چند وات انرژی مصرف می کند. در مجموع ۱۰۵۵۷ وات دریافت خواهید کرد. در نهایت، ۱۰۵۵۷ وات را بر محدوده ولتاژ کولر گازی تقسیم کنید. در نتیجه کولر گازی سه تنی  ۴۷٫۹ آمپر کشی کل خواهد داشت.

همچنین بهتر است بدانید خرید کولر گازی با اندازه مناسب یک راه حل بسیار عالی و مقرون به صرفه است کخ به شما در صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند. اما توجه داشته باشید که برای محیط های بسیار بزرگ تر استفاده از کولر های گازی کوچک تر نه تنها به شما در کاهش هزینه ها کمک نمی کند بلکه با فعالیت بیشتر باعث افزایش هزینه ها و همچنین خراب شدن کولر گازی در مدت زمان بسیار کوتاه همراه خواهد بود.