اخبار کولرگازی, دنیای کولرگازی, علمی, عیب یابی و تعمیر کولرگازی

علت کاهش خنک کنندگی در کولرگازی چیست؟

مرجع تخصصی  و راهنمای خرید و نگهداری کولرگازی  ایران

علت کاهش خنک کنندگی در کولرگازی چیست؟

چرا کولرگازی خنک نمی کند  و باد گرم می زند ؟

 

تابش  مستقیم  نور خورشید به کمپرسور کولرگازی

اگر کمپرسور کولرگازی در مقابل تابش نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد باعث افزایش دمای کمپرسور و اختلال در  تبادل گرما بین گاز مبرد و محیط اطراف میشود که در نتیجه بازده سیستم پایین میاید و ممکن است در اثر تبادل ناقص حرارت باد خروجی کولر از پنل داخلی سرمای مد نظر را نداشته باشد .برای مقابله با این حالت توصیه میشود  یونیت خارجی دور از تابش مستقیم خورشید  نصب گردد و یا از سایه بان استفاده شود .

 کمبود گاز مبرد 

کمبود یا کاهش گاز مبرد در کولرگازی باعث یخ زدگی پنل  و اتصالات و همچنین عدم خنک کنندگی و تولید باد گرم میشود .رایج ترین علت زدن باد گرم از پنل داخلی بجای هوای خنک کمبود گاز است که با شارژ گاز مبرد برطرف میشود .

توان یا  ظرفیت پایین کولرگازی نسبت به اندازه مکان مورد نظر

انتخاب توان نامناسب و عدم محاسبه متراژ و نوع کاربری و …  میتواند باعث اختلال در سیستم کولرگازی و مشکل در سیکل تبرید شود

همچنین انتخاب توان بسیار بالا میتواند باعث خشکی بیش از حد هوای محیط گردد . برای تعیین ظرفیت و توان مناسب با کارشناسان کولرگازی بانه مشورت نمایید .

عدم سرویس سالیانه کولرگازی

کولرگازی همچون هر وسیله دیگری نیاز به نگهداری دارد .شارژ گاز , نظافت و شستشوی فیلتر ها , بررسی و تعویض اتصالات نامناسب جریان برق , بررسی عایق ها و تجدید آنها در صورت آسیب دیدگی ,همگی مواردی است که سالیانه باید مورد بررسی قرار بگیرید .

عدم  شستشوی فیلتر های کولرگازی

عدم نظافت و شستشوی فیلتر های کولرگازی خود بتنهایی میتواند باعث اختلال در سیکل تبرید و مانع از تولید باد خنک در پنل داخلی گردد .همچنین عدم نظافت فیلتر ها در بلند مدت میتواند باعث آلودگی های میکروبی و باکتریایی و قارچی در محیط شود .

ولتاژ نامناسب جریان برق متصل به دستگاه کولرگازی

یکی از رایج ترین دلایل عدم خنک کنندگی کولرگازی های نو  و کارکرده  جریان برق نامناسب متصل شده به دستگاه است که در اثر جریان نامتناسب سیستم تبرید با مشکل مواجه شده  و در نتیجه باد گرم از پنل داخلی میزند و سیستم قادر به خنک کردن محیط نمیشود . این مشکل بیشتر در روز های بسیار گرم سال نمایان میشود که مصرف بیش از اندازه برق باعث جریان نامناسب برق منطقه یا ساختمان میشود و در نتیجه کولرگازی سرمای کمتری تولید کرده یا باد گرم میزند . توصیه میشود قبل از انتخاب کولرگازی با متخصصان  کولرگازی بانه  مشاوره نمایید.

 کولرگازی باد گرم می زند

 دلیل کاهش خنک کنندگی در کولرگازی 

چرا کولرگازی خنک نمی کند ؟

کانال تلگرام کولرگازی بانه