راهنمای خرید کولرگازی

راهنمای خرید کولر گازی پنجره ای

راهنمای خرید کولرگازی پنجره ای

قیمت و خرید کولر گازی پنجره ای از بانه

مزایای کولر گازی پنجره ای

مهم‌ترین مزیت‌ها و ویژگی‌های كولر گازي پشت پنجره اي

 • راحتی نصب و جابجایی آن به محل دیگر. (دردسرهای لوله کشی لوله مسی کولر گازی اسپلیت را ندارد.)
 • معمولاً این کولر ها کم‌حجم و کوچک هست. اگر به دنبال کولر گازی کوچک هستید، کولر پنجره ای گزینه خوبی است.
 • ازلحاظ قیمت، کولر گازی ارزان تری نسبت به قیمت انواع کولر گازی است.
 • اگر در آینده قصد فروش کولرگازی‌تان را داشته باشید، به‌راحتی فروخته می‌شود. چون بازار کولر گازی پنجره ای دست دوم نسبت به کولر اسپلیت داغ‌ تر است.

راهنمای خرید کولر گازی پنجره ای

 

معایب کولر گازی پنجره ای

طبیعتاً بهترین کولر گازی هم در کنار مزیت‌های خود، کاستی‌هایی هم ممکن است داشته باشد. البته برخی ویژگی‌ها ممکن است درجایی مثبت و مفید باشد. و در جای دیگری بکاری نیایید.

برخی از معایب كولر گازي پنجره اي

 • نسبت به کولر اسپلیت صدای زیادی دارند. البته اگر به محلی کاملاً ساکت نیاز دارید، انتخابی مناسبی برایتان نیست.
 • مصرف برق آن نسبت به کولر اسپلیت زیاد است.
 • با اینکه قابل جابجایی است، اما وزن زیادی دارد.

 

قیمت کولر گازی پنجره ای

قیمت کولر گازي پنجره اي به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین فاکتورها عبارت‌اند از:

 • توان کولر گازي ؛ مثلاً 18000 یا 240000
 • برند کولر گازی پشت پنجره ای

[در هنگام خرید کولر گازی بهتر است ابتدا نیاز خودتان را در نظر بگیرید. تا بعداً به خاطر خرید کولر گازی ارزان قیمت ، متضرر نشوید.]

نکته مهم:

در خرید کولر گازی صرفاً به ارزان بودن کولر فکر نکنید. معمولاً کولرهای گازی ارزان مصرف برق بیشتری دارند. در واقع مابه‌التفاوت خرید ارزان را به‌صورت هزینه برق تا چند سال پرداخت خواهید کرد. که همین هزینه برق می‌تواند بیشتر از هزینه خرید کولر گازی ارزان قیمت باشد.

پس کولر گازی کم مصرف اما کمی گران‌ تر به‌صرفه هست. و در بلندمدت، ضرر نخواهید کرد.

همچنین در هنگام خرید کولر گازی، حتما به مدت زمان و شرایط ضمانت نامه آن توجه داشته باشید. تا اگر بعدا مشکلی پیش آمد، خیالتان راحت باشد که ضمانت نامه دارد.

بازار کولر گازی پنجره ای در بانه مناسب ترین و ارزانترین موارد را در این بازار ارائه می کند .

 

برندهای كولر گازي پنجره اي

برخی از برندهای کولر پنجره ای عبارت‌اند از:

 • کولر گازی پنجره ای اجنرال ( کولر پنجره ای اجنرال )
 • کولر گازی پنجره ای گری
 • کولر گازی پنجره ای ال جی
 • کولر گازی پنجره ای  مدیا

می‌توانید با بررسی ویژگی‌های هر برند، کولر متناسب با نیاز خودتان را بخرید.

 

چگونه کولر گازی پنجره ای مناسب را انتخاب کنیم ؟

کولر گازی پنجره ای یکی از سیستم های سرمایش تهویه مطبوع ساختمان است که با استفاده از برق سرمایش تولید می کند. کولر گازی پنجره ای در صنعت ساختمان کاربرد گسترده ای دارد و در ساختمان های مسکونی و تجاری کوچک جایگاه خوبی دارد.

کولر گازی پنجره ای مانند سیستم پکیج می باشد و تمام قطعات در یک محفظه قرار دارند همانگونه که در شکل زیر مشخص است نصب آن ها باید به گونه ای باشد که کندانسور به سمت بیرون باشد و قسمت اواپراتور کولر گازی پنجره ای به سمت داخل باشد هوای داخل توسط شبکه ی جلوی کولر گازی بطور مداوم مکش می شود وبا عبور از کویل اواپراتور خنک می شود همچنین جلوی کولر اهرمی وجود دارد که با حرکت دادن آن دریچه ی کوچکی بین اواپراتور و کندانسور باز می شود و در این حالت مقداری از هوای تازه به داخل وارد می شود و در این سیستم نیز گرما از سیستم داخل گرفته شده وبه محیط بیرون انتقال پیدا میکند.از جمله مشکلات کولرهای گازی پنجره ای مسایل ظاهری نصب و سر وصدای زیاد کمپرسور به دلیل نزدیکی کمپرسور با محیط تحت تهویه مطبوع می باشد.کولر گازی اجنرال بانه

راهنمای خرید کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای چگونه کار می کند

کولر گازی پنجره ای معمولا برای تغییر شرایط هوا در منازل و ساختمان های مسکونی با مقیاس کوچک نصب می شود.

مکانیسم عملکرد کولر گازی پنجره ای به این شکل است که با استفاده از یک سیکل سرمایش و گرمایش هوا را خنک می کند وآن را در محیط به گردش در می آورد.

به این منظور یک فن داخل سیستم کولر گازی تعبیه شده است که با چرخش خود هوای محیط را با انجام مکش وارد سیستم می کند و با توجه به شرایط جوی موجود ، هوای محیط را گرم و یا سرد می نماید.

بخش سرمایش یک کولر گازی پنجره ای  از یک شیر انبساط و کویل سرد تشکیل شده است. مکانیسم سرمایش به این طریق است که واحد کنترل کننده هوا، هوا را از میان لوله های مسی اواپراتو که حامل جریان تبرید است به داخل محیط می وزد.

کمپرسور وسیله ای است که با یک موتور الکتریکی کار می کند و در طول یک سیکل تبرید عمل میکند و با ایجاد تغییرات فشار بر روی مبرد باعث می شود که مبرد از ناحیه کم فشار به ناحیه پرفشارسیستم انتقال پیدا کند که منطقه با دمای بالا بعنوان منبع گرما شناخته میشود،کل فرآیند مذکور موجب کاهش دمای محیط شود، و دو منطقه گرمایش و سرمایش را ایجاد می کند.

حالا زمان آن رسیده که بدانیم چگونه خانه شما توسط کولر گازی پنجره ای سرد می شود. گاز مبرد درون کمپرسور کولر گازی پنجره ای متراکم شده و با فشار به سمت کندانسور رفته ودر آنجا با از دست دادن گرما تبدیل به مایع می شود ، سپس مایع خروجی کندانسور از لوله ی مویی یا شیر انبساط عبور کرده و دچار افت شدید می گردد که در اثر این افت فشار مقداری حالت دوفازی به خود می گیرد و به سمت ورودی اواپراتور هدایت می گردد. در محل اواپراتور کولر گازی پنجره ای ، مبرد تحت تاثیر دمای محیط تبخیر و مجدد تبدیل به گاز می گردد. لذا ماده مبرد، سرمای خود را به محیط یا همان لوله های اواپراتور می دهد و با گردش فن و دمیدن هوای سرد اطراف کویل به داخل محیط سرمایش ایجاد می گردد. مبرد تبخیر شده  و توسط کمپرسور مکش می شود و وارد سیکل می گردد. بعد از این مرحله ، مراحل فوق تکرار می شود و در نهایت موجب سرمایش فضا می شود.

ویژگی های کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای بدون کانال کشی است و می تواند مانند سیستم های تهویه مطبوع مرکزی در ساختمان های تجاری و اداری به کار برده شود. کولر های گازی پنجره ای دارای دو بخش اصلی می باشند. یک کمپرسور و یک کندانسور و دیگری واحد اواپراتور ، رابط تخلیه ی میعانات و سیستم لوله های مکش ، یکی از مزیت هایی که نسبت به اسپیلت دارند اندازه کوچک آن و قابلیت انعطاف پذیری آن است که به راحتی در محل مورد نظر نصب می گردند.

کولر گازی پنجره ای ، سیستم کندانس را در داخل خود دارد و ناگزیر شما صداهایی به گوشتان خواهد رسید.برای جلوگیری از صدای اضافه ی کولر گازی پنجره ای شما میتوانید از نرده های اکوستیک استفاده نمایید.

کولر گازی پنجره ای از آن جایی که نیاز به کانال کشی ندارد باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی می شوند و تمام انرژی برای سرمایش ساختمان مصرف میشود.

فاکتورهای دیگر برای خرید کولر گازی پنجره ای

اگر تهویه مطبوع خود را در نزدیکی گوشه ای از اتاق قرار می دهید، جایی را انتخاب کنید که بصورت مستقیم به سوی شما پرتاب شود. اگر شما نیاز به نصب سیستم تهویه مطبوع در انتهای باریک یک اتاق طولانی دارید، مدل هایی را انتخاب نمایید که دارای فن حالت توربو هستند که می توانند هوا را به اتاق برسانند. ویژگی های دیگر ی هم هستند که باید به آنها توجه کنید از جمله داشتن فیلتری که براحتی می توانید اسلایدها را از کولر گازی پنجره ای جدا کنید و بصورت منظم آن را تمیز کنید.

 • داشتن فیلتری برای راحت تمیز کردن اسلایدها
 • نمایشگر دیجیتالی برای تنظیمات ترموستات
 • ریموت کنترل
 • تایمر

خرید کولر گازی پنجره ای

اگر قصد خرید کولرگازی پنجره ای از بانه را دارید می توانید با کارشناسان کولرگازی بانه  تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. فروشگاه کولر گازی بانه با سابقه ای  بیشتر از 10 سال در زمینه فروش کولرگازی و اسپلیت اینورتر،کولرگازی پرتابل ، کولرگازی ایستاده و پنجره ای فعالیت می کند.

 

راهنمای خرید کولر گازی اجنرال

راهنمای خرید کولر گازی ال جی

راهنمای خرید کولر گازی ایوولی

راهنمای خرید کولر گازی گری

راهنمای خرید کولر گازی جنرال

راهنمای خرید کولر گازی ایرانی

راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ

 

بازگشت به لیست