کولرگازی ایستاده

راهنمای خرید کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده گناوه

قیمت و راهنمای خرید کولر گازی ایستاده بانه

معرفی مشخصات انواع کولر گازی ایستاده از بانه و گناوه

 

راهنمای خرید کولر گازی ایستاده
کولر گازی از پر طرفدارترین دستگاه های تهویه مطبوع است که در انواع مختلفی همچون اسپلیت دیواری، ایستاده، پنجره ای، سقفی و… تولید می شود، در این مقاله نوع ایستاده که از مدل های پرطرفدار می باشد را معرفی می کنیم و انواع مدل، ظرفیت های موجود و همچنین نوع عملکرد آن را توضیح خواهیم داد.

کولر گازی ایستاده کوچک الجی  

کولر گازی ایستاده کوچک سامسونگ

کولر گازی ایستاده کوچک جنرال 

کولر گازی ایستاده کوچک گری

کولر گازی ایستاده چیست؟

کولر گازی ایستاده نوعی دیگر از کولر گازی ها است که طراحی متفاوتی با اسپلیت های دیگر دارد و به صورت ایستاده بر روی زمین قرار می گیرد. کولر گازی های ایستاده اندازه نسبتا بزرگی دارند و در دو نوع یک تکه و دو تکه یا اسپلیت طراحی و عرضه می شوند. در مدل یک تکه کمپرسور و پنل با هم و به صورت یک پارچه طراحی شده اما در نوع اسپلیت، کمپرسور و کندانسور جدا از پنل و در فضای بیرون و در جای مخصوصی نصب می گردد.

در مکانهایی با مساحت بالا امکان نصب چندین پنل وجود ندارد بنابراین شما می توانید به جای آن از این نوع کولرها استفاده کنید که هم فضای کمتری را اشغال می کند، هم از نظرطراحی و شکل ظاهری زیباتر است و هم از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر می باشد و با صرف هزینه و انرژی کمتری می توانید فضای بیشتری را خنک کنید.

راهنمای خرید کولر گازی ایستاده

این نوع کولرها همچنین دارای ظرفیت بالایی نیز می باشند و در ظرفیت های ۳۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ عرضه می شوند به همین دلیل بیشتر در مکانهایی با متراژ بالا همچون سالن های بزرگ، فرودگاه ها، مساجد، تئاتر و… مورد استفاده قرار می گیرند. برق مورد نیاز این نوع کولرها در برخی مدل های با ظرفیت بالا که ولتاژ آنها زیاد معمولا ۳ فاز و در در ظرفیت های پایین نیز تک فاز می باشد.  کولر گازی ایستاده به دلیل ظرفیت بالایی که دارد میزان مصرف برق نیز در آنها بیشتر است اما در مدل های اینورتر با بهره گیری از کیت اینورتر به طور چشمگیری از میزان مصرف انرژی صرفه جویی می شود و با صرف انرژی کمتر عملکرد بیشتری را ارائه می دهد.

راهنمای خرید کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده تک فاز اجنرال  36000
کولر گازی ایستاده تک فاز اجنرال  48000
کولر گازی ایستاده تک فاز اجنرال  60000
کولر گازی ایستاده تک فاز گری 48000
کولر گازی ایستاده تک فاز الجی 60000

انواع گاز مصرفی کولر گازی ایستاده

در کولر گازی های ایستاده از گاز مبرد R22 و R410A برای تولید سرما استفاده می شود که مدل های معمولی اکثرا گاز R22 و مدل های اینورتر نیز گاز مبرد R410A را مصرف می کنند. همچنین در این نوع کولرها معمولا از کمپرسورهای روتاری و اسکرول استفاده می شود که نسبت به مدل پیستونی از قدرت بیشتری برخوردار اند و عملکرد بهتری را ارائه می دهند.

راهنمای خرید کولر گازی ایستاده

ظرفیت های کولر گازی ایستاده

همانطور که گفته شد کولر گازی ایستاده ظرفیت بالایی دارند و برای مکانهایی با متراژ بالا مناسب اند. اما شاید بخواهید که بدونید ظرفیت های مختلف چه متراژی را پوشش می دهند و برای چه مکانهایی جوابگو می باشند، در جدول زیر ظرفیت کولر گازی و مساحتی که پوشش می دهد محاسبه شده که می توانید با توجه به آن ظرفیت مناسب را انتخاب کنید.

متراژ بر حسب m۲ظرفیت کولر گازی یا اسپلیت
تا ۷۰۳۶۰۰۰
تا ۸۰۴۵۰۰۰
تا ۱۲۰۶۰۰۰۰
بیش از ۱۵۰۹۰۰۰۰

 

راهنمای خرید کولر گازی اجنرال

راهنمای خرید کولر گازی ال جی

راهنمای خرید کولر گازی ایوولی

راهنمای خرید کولر گازی گری

راهنمای خرید کولر گازی جنرال

راهنمای خرید کولر گازی ایرانی

راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ

 

بازگشت به لیست