توان مصرفی برق کولرگازی ۱۲۰۰۰

توان مصرفی برق کولرگازی ۱۲۰۰۰

اگر بدنبال خرید کولرگازی ۱۲۰۰۰  هستید و نگران هزینه برق مصرفی کولرگازی با توان ۱۲۰۰۰ هستید قبل از خرید باید بدانید که کولرگازی ۱۲ هزار چقدر برق مصرف میکند ؟

یکی از رایج ترین سوالات  خریداران کولرگازی  مقدار  و میزان هزینه برق مصرفی  در کولرگازی است اگر شما هم به دنبال خرید کولرگازی هستید و نگران هزینه برق مصرفی کولرگازی هستید بهتر است اکنون از  میزان مصرف برق کولرگازی مطلع شوید و بدانید هزینه مصرف برق  در کولرگازی چقدر است ؟     با سایت تخصصی کولرگازی بانه همراه شوید   مفهوم کیلو وات ساعت روی قبض روی قبض خود با واژه کیلو وات ساعت برخورد خواهید کرد یک کیلو وات ساعت در واقع مقدار مصرف یک وسیله برقی ۱۰۰۰  واتی در مدت زمان یک ساعت است . مثلا اگر ما ۱۰ عدد لامپ ۱۰۰ وات رشته ای را به مدت یک ساعت روشن کنیم یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده ایم و در اینصورت کنتور برق یک شماره میاندازد  بدین ترتیب اگر یک کولرگازی ۲۰۰۰  وات رانیم ساعت روشن کنیم یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده ایم بنابراین هر شماره ای که کنتور می اندازد یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف شده است .

کنتور برق

همانطور  که در تصویر بالا می بینید در کنتور های برق قدیمی مقدار کیلو وات ساعت برق مصرفی بصورت یکسری اعداد روی کنتور  نشان داده میشود و یک صفحه نقره ای رنگ گردان در داخل کنتور هست که در ازای هر ۳۷۵ دور  که میزند بدین معنی است که شما یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده اید .   محاسبه قبض برق برای کنتور های تک زمانه به کنتورهای برق قدیمی که در شکل مشاهده میکنید اصطلاحا کنتورهای تک زمانه گفته میشود به این دلیل که هیچ زمان سنجی در انها تعبیه نشده است و برق مصرفی در هر ساعتی از شبانه روز که مصرف شده باشد قابل تفکیک نیست یعنی در این کنتورها مشخص نیست که مصرف برق در زمان اوج بار بوده یا ساعت های کم باری . پس در این کنتورها تمام مصرف برق بصورت میان باری محاسبه میشود .

جدول محاسبه قبض برق

همانطور که در قبض بالا مشاهده می کنید مصرف کل دوره طی ۵۶ روز ۱۴۴ کیلووات ساعت بوده است . پس ما باید عدد ۱۴۴ را بر ۵۶ تقسیم کنیم و مقدار بدست آمده را در ۳۰ ( تعداد روزهای ماه ) ضرب کنیم تا متوسط مصرف ۳۰  روزه بدست آید  اگر این محاسبات را برای قبض بالا انجام دهیم رقم بدست آمده ۷۷.۱۴   کیلو وات ساعت – در یک ماه – خواهد بود .     روی کولرگازی بر چسبی وجود دارد که مشخصات مصرف برق کولرگازی روی آن درج شده است  یکی از این مشخصات توان مصرفی برق کولرگازی است به عنوان نمونه به برچسب زیر دقت نمایید  

توان مصرفی برق کولرگازی۱۲۰۰۰

در اینجا قصد داریم  توان مصرفی و هزینه برق مصرفی کولرگازی ۱۲۰۰۰   را برای مدت زمان  ۱۰ ساعت در روز در طول یکماه را محاسبه نماییم که طبق روش زیر عمل میکنیم  :

هزینه برق مصرفی کولرگازی :        تعرفه برق  × ۱۰  ساعت × ۳۰ روز × توان مصرفی کولرگازی به کیلووات ساعت

بنابراین میتوان گفت هزینه برق مصرفی یک کولرگازی ۱۲۰۰۰   حداقل    ۱۶۸۰۰تومان  و حداکثر  ۱۲۶۰۰۰ تومان است.

راهنمای جامع خرید کولرگازی

کانال تلگرام کولرگازی بانه

کانال تلگرام کولرگازی بانه

انتخاب کولرگازی بر اساس متراژ

 توان مصرفی برق کولرگازی ۱۲۰۰۰