اخبار کولرگازی, بازار کولرگازی, توان مصرفی کولرگازی, توان مصرفی کولرگازی 12000

توان مصرفی برق کولرگازی 12000

مرجع تخصصی  و راهنمای خرید و نگهداری کولرگازی  ایران

توان مصرفی برق کولرگازی 12000

اگر بدنبال خرید کولرگازی 12000  هستید و نگران هزینه برق مصرفی کولرگازی با توان 12000 هستید قبل از خرید باید بدانید که کولرگازی 12 هزار چقدر برق مصرف میکند ؟

یکی از رایج ترین سوالات  خریداران کولرگازی  مقدار  و میزان هزینه برق مصرفی  در کولرگازی است اگر شما هم به دنبال خرید کولرگازی هستید و نگران هزینه برق مصرفی کولرگازی هستید بهتر است اکنون از  میزان مصرف برق کولرگازی مطلع شوید و بدانید هزینه مصرف برق  در کولرگازی چقدر است ؟     با سایت تخصصی کولرگازی بانه همراه شوید

مفهوم کیلو وات ساعت روی قبض

روی قبض خود با واژه کیلو وات ساعت برخورد خواهید کرد یک کیلو وات ساعت در واقع مقدار مصرف یک وسیله برقی 1000  واتی در مدت زمان یک ساعت است . مثلا اگر ما 10 عدد لامپ 100 وات رشته ای را به مدت یک ساعت روشن کنیم یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده ایم و در اینصورت کنتور برق یک شماره میاندازد  بدین ترتیب اگر یک کولرگازی 2000  وات رانیم ساعت روشن کنیم یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده ایم بنابراین هر شماره ای که کنتور می اندازد یعنی یک کیلو وات ساعت برق مصرف شده است .

کنتور برق

همانطور  که در تصویر بالا می بینید در کنتور های برق قدیمی مقدار کیلو وات ساعت برق مصرفی بصورت یکسری اعداد روی کنتور  نشان داده میشود و یک صفحه نقره ای رنگ گردان در داخل کنتور هست که در ازای هر 375 دور  که میزند بدین معنی است که شما یک کیلو وات ساعت برق مصرف کرده اید .   محاسبه قبض برق برای کنتور های تک زمانه به کنتورهای برق قدیمی که در شکل مشاهده میکنید اصطلاحا کنتورهای تک زمانه گفته میشود به این دلیل که هیچ زمان سنجی در انها تعبیه نشده است و برق مصرفی در هر ساعتی از شبانه روز که مصرف شده باشد قابل تفکیک نیست یعنی در این کنتورها مشخص نیست که مصرف برق در زمان اوج بار بوده یا ساعت های کم باری . پس در این کنتورها تمام مصرف برق بصورت میان باری محاسبه میشود .

جدول محاسبه قبض برق

همانطور که در قبض بالا مشاهده می کنید مصرف کل دوره طی 56 روز 144 کیلووات ساعت بوده است . پس ما باید عدد 144 را بر 56 تقسیم کنیم و مقدار بدست آمده را در 30 ( تعداد روزهای ماه ) ضرب کنیم تا متوسط مصرف 30  روزه بدست آید  اگر این محاسبات را برای قبض بالا انجام دهیم رقم بدست آمده 77.14   کیلو وات ساعت – در یک ماه – خواهد بود .

 

توان مصرفی برق کولرگازی 12000

روی کولرگازی بر چسبی وجود دارد که مشخصات مصرف برق کولرگازی روی آن درج شده است  یکی از این مشخصات توان مصرفی برق کولرگازی است به عنوان نمونه به برچسب زیر دقت نمایید

توان مصرفی برق کولرگازی 12000

توان مصرفی برق کولرگازی 12000

در اینجا قصد داریم  توان مصرفی و هزینه برق مصرفی کولرگازی 12000   را برای مدت زمان  10 ساعت در روز در طول یکماه را محاسبه نماییم که طبق روش زیر عمل میکنیم  :

هزینه برق مصرفی کولرگازی :        تعرفه برق  × 10  ساعت × 30 روز × توان مصرفی کولرگازی به کیلووات ساعت

بنابراین میتوان گفت هزینه برق مصرفی یک کولرگازی 12000   حداقل    16800تومان  و حداکثر  126000 تومان است.

راهنمای جامع خرید کولرگازی

کانال تلگرام کولرگازی بانه

انتخاب کولرگازی بر اساس متراژ

 توان مصرفی برق کولرگازی 12000