کولرگازی کم مصرف میتواند باعث کاهش مصرف آب در تابستان شود.

بر اساس آمارهای وزارت نیرو، میزان بارندگی پایتخت از ابتدای سال آبی یعنی از اول مهرماه ۱۳۹۴ تا کنون بالغ بر ۲۶۶ میلی‌متر بوده است. این مقدار در مقایسه با آمار دراز‌مدت ۴۶ ساله ۱۹ درصد کاهش داشته است.

براساس آخرین آمار، وضعیت ذخایر در سد امیرکبیر ۱۸۲ میلیون، سد لتیان ۷۰ میلیون، سد لار ۱۴۹ میلیون، سد طالقان ۲۴۶ میلیون و سد ماملو ۱۶۷ میلیون متر مکعب است.

بنا بر این جمعا ۸۱۶ میلیون مترمکعب آب در سد‌های پنج‌گانه استان تهران موجود است که در مقایسه با شرایطی که بارندگی خوب باشد حدودا ۱۴۶ میلیون مترمکعب نسبت به شرایط طبیعی، کمبود وجود دارد. این کمبود به گفته مسئولان شرکت آب منطقه ای تهران اگر مدیریت نشود، احتمال جیره بندی آب را افزایش می دهد.

این در حالی است که تهران طی هفته های اخیرگرمای بالای ۴۰ درجه را تجربه کرده است.

               455

در این بین استفاده رایج از کولرهای آبی به بحران اب در شهرهای بزرگ دامن زده است و بخصوص در شهر تهران میلیون ها لیتر اب روزانه در کولر های ابی که معمولا هدر رفت اب نیز دارند  مصرف میشود. طبق گفته کارشناسان کولرهای گازی کم مصرف در اینده نزدیک بطور کلی جایگزین کولر های آبی خواهند شدچرا که برق به عنوان انرژی تجدید پذیر شناخته میشود  و حتی از انرژی باد و خورشید نیز میتوان برای تولید آن بهره جست .

در پایان صرفه جویی در مصرف آب و برق و کمک به حفظ منابع انرژی در کشور به عموم هموطنان توصیه میشود.

 

فروشگاه کولرگازی بانه ” کلیک کنید”

 

کانال رسمی تلگرام کولرگازی بانه ,کلیک کنید

 

راهنمای خرید کولرگازی ” کلیک کنید “

مجله خودرو …کلیک کنید

کولرگازی اجنرال OGENERAL ” کلیک کنید “

 

آشنایی با سیستم اینورتر…کلیک نمایید