پژو ۲۰۰۸

مشخصات فنی

حجم موتور: ۱۵۹۸ سی سی
توان: ۱۲۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقهPeugeot-2008-2014-Car-1
گشتاور: ۱۶۰ نیوتن متر در ۴۲۵۰ دور در دقیقه
گیربکس: ۴ دنده اتوماتیک
شتاب صفر تا صد: ۱۱.۵ ثانیه
حداکثر سرعت: ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت (در برخی منابع ۱۹۶ کیلومتر هم ذکر شده است)
سیستم تعلیق جلو: مستقل، مک فرسون استرات
سیستم تعلیق عقب: غیر مستقل، بازوهای انعطاف‌پذیر
مصرف ترکیبی در هر صد کیلومتر: ۷.۴ لیتر
استاندارد آلایندگی: یورو ۵

پژو ۲۰۰۸ یک شاسی‌بلند جمع و جور است که طی حضور چند ساله خود در بازارهای جهانی، خریداران بسیاری را به سوی خود جذب کرده است. با این وجود، شاسی بلند فرانسوی از محبوبیت چندانی برخوردار نیست. پژو ۲۰۰۸ در پارکینگ به معنای واقعی از بقیه ماشین ها سرتر است. خطوط منحنی پر ملات است و خودرو ارتفاع مناسبی دارد. ریزه‌کاری های دقیقی هم در آن به چشم می‌خورد، از جمله آینه های کرومی، جلو پنجره و روف ریل همه دو به دو با هم هماهنگ هستند و نمایی کلاسیک به ماشین می‌دهند.

طراحی داخلی هم تحسین‌برانگیز است و همه ابزارهایی که نیاز دارید، در آن دیده می‌شود: اتصال بلوتوث، سیستم کارآمد دید عقب (که به دلیل عدم دید مناسب آینه عقب، از اهمیت بسیاری برخوردار است)، سیستم مسیر یاب و صفحه لمسی ساده. با این حال، چیدمان، استفاده از پلاستیک نرم، و پرداخت های پارچه ای است که طراحی داخلی را برجسته می‌کند. شاید تنها انتقادی که به طراحی داخلی وارد است (و ۲۹۹۹۰ دلار هم آب می‌خورد)، استفاده از پارچه برای کاور مونروف است که بی‌کلاس به نظر می‌رسد.

همانطور که انتظار می‌رود، پژو ۲۰۰۸ سواری نرمی دارد و از نظر فضای داخلی، برای مسافرت های خانوادگی و خارج شهری مناسب است. هر چه قدر هم که خوراکی و اسباب و اثاثیه بار بزنید، باز هم جای زیادی باقی می‌ماند. پنج نفر به راحتی سوار می‌شوند و همه وسایلشان هم جا می‌شود. یکی از برتری های پژو ۲۰۰۸ بر رقبایی مانند Holden Trax، داشتن تایر های بزرگتر است.

صندلی های ردیف دوم از بیرون و حتی از روی صندلی راننده خیلی جادار به نظر می‌رسند؛ ولی وقتی روی آن ها بنشینید، می‌بینید که این طور نیست؛ در عوض فضای پای خوبی دارند. با تمام این تفاسیر، طراحی داخلی این خودرو به خوبی بیانگر جمع و جور بودن آن می‌باشد. عرض ماشین هم کم است و جا برای دو نفر بزرگسال و یک کودک روی صندلی عقب تنگ است. صندلی وسط ردیف دوم برآمده است و ظاهراً باید به عنوان صندلی کودک مورد استفاده قرار بگیرد، ولی وظیفه‌اش را خوب انجام نمی‌دهد. صندلی ردیف دوم کلاً مناسب کودکان است و بزرگسالان فقط در سفرهای کوتاه می‌توانند روی آن بنشینند. راننده باید هرچه غرولند از عقب بشنود، باز هم به راندن ادامه بدهد. البته دید بسیار خوبی که سرنشینان از طریق سقف دارند و طراحی داخلی زیبا باعث می‌شود رنج سفر کمتر بشود.

 

فروشگاه کولرگازی بانه

آنچه باید در مورد کولرگازی بدانیم …کلیک کنید

راهنمای خرید کولرگازی ” کلیک کنید “

اخبار جهان

کولرگازی اینورتر چیست ؟