سفر به مریخ

مریخ ۲۳۰ میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد و سفر به آن هفت تا هشت ماه طول می‌کشد . فضانوردان این مدت را در فضایی بسیار تنگ (بسیار کوچکتر از اقامتگاهشان در مریخ) می‌گذرانند. دوش گرفتن هنگام سفر انجام نخواهد شد و استحمام با حوله  خیس است. غذا هم کنسروی یا منجمد خواهد بود. مسافران مریخ برای جلوگیری از تحلیل رفتن ماهیچه ها باید روزی سه ساعت نرمش  کنند و در صورتی که با توفان خورشیدی مواجه شوند، باید تا چند روز را در محفظه‌ای حتی کوچکتر در قسمت بیشتر حفاظت شده موشک بگذرانند.

 

فضانوردانی که به مریخ سفر کنند با خطر تابش‌های کیهانی و بادهای خورشیدی روبه‌رو هستند که اگر از این فضانوردان محافظت کافی نشود مسئله بیماری سرطان  برای آن‌ها پیش خواهد آمد. اثرات سفرهای درازمدت انسان در فضا هنوز به طور کافی بررسی نشده‌است اما دانشمندان ریسک گرفتن سرطان در سفرهای میان‌سیاره‌ای را میان ۱ تا ۱۹ درصد برآورد می‌کنند. پژوهشگران نزدیک‌ترین برآورد را برای مردان ۳٫۴ درصد عنوان می‌کنند و برای زنان به خاطر اینکه بافت غده ای بزرگ‌تری دارند درصدهای بالاتری را تخمین می‌زنند.

 

  • هزینه سفر به مریخ چیزی در حدود ۶ تا ۵۰۰ میلیارد دلار برای ارسال خدمه تخمین زده شده است.
  • سفر به مریخ میتواند به عنوان تهدیدی برای سلامتی خدمه سفر کننده به آن باشد برای مثال قرارگیری در معرض پرنوهای کیهانی با امواج قوی و پرتو افکنی های یونی
 
نزدیک ترین دیدگاه مریخ به زمین، ۲۰۱۴-۲۰۶۱ . بار ارتباطی، کمی کوتاه تر است از هنگامی که مریخ نزدیک به زمین است

 

  • تاثیرات منفی قرارگیری طولانی مدت در محیطی با جاذبه کم که میتواند عوارض بدی بر بدن انسان داشته باشد مانند از دست دادن بینایی
  • تاثیر بر روح و روان و عوارض روانشناختی که به سبب دوری از شرایط زمینی برای مدت طولانی، کمبود امکان ارتباط با زمین و غیر ممکن بودن تماس زنده و مستقیم با زمین.
  • زندگی کردن خدمه در شرایط متفاوت با آنچه در زمین است.
  • در دسترس نبودن تجهیزات پزشکی همانند تجهیزات در زمین.
  • انتشار آلودگی های مناطق مسکونی، در مریخ
  • انتشار میکروب های زمینی به طور مستقیم یا توسط تجهیزات.

اگر چه این موارد از مهمترین چالش های سفر به مریخ است اما تامین سوخت نیز یکی از چالش ها میتواند باشد و از جمله نکات مثبت سفر میتوان به تولید متان و اکسیژن در مریخ توسط H2O موجود در محیط مریخ (ترجیحا آب به صورت یخ) و هم چنین از CO2 موجود در جو با استفاده از تجهیزات پیشرفنه.

نوآوری های قابل توجه و مهم میتوانند برای سفر بشر به کره مریخ بر موانع حاکم غلبه یابد. ورود بهاتمسفر با سطح کم و اندک مشکلات زیادی به بار می آورد این مشکلات زمانی که فضاپیمایی شامل انسان ها و همچنین تجهیزات بسیار مهم و حیاتی مورد استفاده آنان باشد، دو چندان خواهد شد. اگر از سپر ضد حریق در فضاپیما استفاده شود، حجم فضاپیما بسیار بیشتر میشود.راکت های یکپارچه ساز با سیستم عامل نیز میتوانند استفاده شوند، اما وزن فضاپیما را به شدت افزایش میدهند. سفر بازگشت از مریخ به زمین نیاز به یک فضاپیمایی دارد که بتواند خدمه داخل آن را از سطح مریخ بلند کند و در مدار قرار دهد.این موشک می تواند به طور قابل توجهی کوچکتر از مدل زمینی باشد تا در مدار قرار گیرد. به زمین نشاندن یک فضاپیما در حال صعود کاری دشوار و همچنین وارد کردن یک فضاپیما به جو مریخ و خارج کردن دوباره آن نیز بالطبع دشوار است.

کولرگازی اجنرال OGENERAL ” کلیک کنید “

مرکز تخصصی کولرگازی اسپلیت

کانال رسمی تلگرام کولرگازی بانه ,کلیک کنید

اینورتر چیست ؟

اقتصاد

آنچه باید در مورد کولرگازی بدانیم …کلیک کنید

کولرگازی ایستاده ” کلیک کنید “

مجله خودرو …کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *