تاریخچه و محصولات ب ام و BMW

BMW.svg

BMW-i5-Electric-765x5741

کارخانه ب ام و در سال ۱۹۱۷ به عنوان یک کارخانه تولید موتور هواپیما تأسیس شد. در سال ۱۹۱۸ و با پایان جنگ جهانی اول، کارخانه به دلیل قطعنامهٔ ورسای مجبور شد که بخش تولید موتور هواپیمای خود را متوقف کند. این کارخانه تا سال ۱۹۲۳ تنها موتور سیکلت می‌ساخت و با برداشته شدن تحریم‌ها در سال ۱۹۲۸ آغاز به تولید خودرو کرد.

نخستین خودروی تولیدی ب ام و، دیکسی بود، که بر پایه آستین ۷ و تحت لیسانس شرکت موتور آستین تولید شد.

نشان این کارخانه از شکل پره‌های ملخ در حال چرخش هواپیما الهام گرفته شده است. این نشان در سال ۱۹۲۹ مورد تأیید این کارخانه قرار گرفت.

عوامل زیادی در طراحی چنین نشانی تأثیر داشتند که در این میان می‌توان به پرچم ایالت باواریا  که به رنگ آبی و سفید است و همچنین کارخانهٔ موتورسازی راپ که آن هم در باواریا بود و رنگ‌های آبی و سفید را در نشان خود به کار برده بود؛ اشاره کرد. نخستین موفقیت این شرکت تولید هواپیماهای IIa inline-six بود که در زمان پیکارهای جنگی ایجاد شد. در هنگامهٔ جنگ جهانی دوم  نیز ب ام و دوباره دست به تولید هواپیما و موتورهای آن برای نیروی هوایی آلمان زد.

 

 

ب‌ام‌و BMW     که کوتاه شدهٔ عبارت (Bayerische Motoren Werke) به معنای صنایع موتوری بایرن است، یکشرکت خودرو ساز آلمانی است، که از تولید کنندگان بنام خودروهای لوکس و موتور سیکلت  در جهان بشمار می‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ  قرار دارد.

شرکت ب ام‌و در سال ۱۹۱۶ توسط فرانتی جوزف  تأسیس شد. این شرکت هم‌اکنون مالک شرکت‌های رولزرویس ومینی می‌باشد. در سال ۲۰۱۲ ب ام‌و شمار ۱٫۸۶۱٫۸۲۶ دستگاه خودرو تولید کرد و به‌عنوان چهاردهمین خودروساز بزرگ جهان شناخته شد.

اتومبیل های سری ۱ -۳–۵–۶–۷   از محصولات جهانی این شرکت است .

 

 

 

کانال رسمی تلگرام کولرگازی بانه ,کلیک کنید

 

مرکز تخصصی کولرگازی اسپلیت

مجله خودرو …کلیک کنید

راهنمای خرید کولرگازی ” کلیک کنید “