برج کانتون گوانگجو

یک برج مخابراتی واقع در شهر گوانجو چین می‌باشد.این برج ۶۰۰ متر ارتفاع دارد و همچنین با نام برج گوانگژو شناخته می شود . این برج برجی چند منظوره است که تا قبل از ساخته شدن برج خلیفه در دبی به عنوان بلندترین برج جهان شناخته می شد.

 

سال ۲۰۰۵ طراحی برج با همکاری معماران انگلیسی و روسی آغاز شد. برنامه این بود که برج در آستانه بازی‌های آسیایی و به مناسبت برگزاری بازی‌ها به بهره‌برداری برسد و نماد گوانگجو مدرن شود. کار احداث برج از ۲۰۰۷ آغاز شد و در سال ۲۰۰۹ به پایان رسید، اما بهره‌برداری از آن در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۰ آغاز شد و از اول اکتبر ۲۰۱۰ عموم مردم و گردشگران اجازه یافتند بر فراز آن بروند و تفریح کنند. به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از همان نخستین روزهای افتتاح این برج، علاقه‌مندان برای تماشای و رفتن به بالای آن هجوم بردند. در تمام روزهای برگزاری بازی‌های آسیایی هزاران نفر بر فراز برج رفتند تا چشم‌اندازهای زیبای گوانگجو را از آنجا تماشا کنند. هزینه احداث این برج ۴۵۰  میلیون دلار آمریکا بوده است .

 

 

چینی‌ها با ذوق و سلیقه خاصی، برج کانتون را از پایه تا ارتفاع ۶۰۰ متری آن با ده‌ها هزار چراغ رنگی به یک ستون یا به عبارتی برج عظیم رنگارنگ تبدیل کرده‌اند که شب هنگام جلوه‌ای بسیار چشمنواز دارد و از همه جای شهر پیداست. در مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی، برج کانتون توجه همه را به خود جلب کرد. اکنون برج کانتون به یکی از جاذبه‌های بزرگ گوانگجو تبدیل شده و قطعا از جاهایی در شهر است که درآمد ارزی زیادی را نصیب آن خواهد کرد. زمان برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰، بهترین زمان برای افتتاح و معرفی برج کانتون بود. تا سال ۲۰۰۹ برای برج تازه احداث گوانگجو نامی تعیین نشده بود. شهرداری گوانگجو در یک فراخوان عمومی از مردم و هنرمندان خواست نامی را برای این برج پیشنهاد کنند که ۱۰۰ هزار نام پیشنهاد شد و در نهایت نام «های شین تا» را برگزیدند که به معنی «مرکز دریاهاست».اکنون این برج در خارج از چین به برج کانتون مشهور شده است. ارتفاع ساختمان برج ۴۵۴ متر است که با احتساب آنتن تلویزیونی و مخابراتی‌اش، ارتفاع آن به ۶۰۰ متر می‌رسد. این برج ۱۰۸ طبقه دارد که به این طبقات باید ۲ طبقه زیرزمین را هم اضافه کرد. در برج ۶ آسانسور نصب شده که بازدیدکنندگان و گردشگران را تا ارتفاع ۴۵۰ متری بالا می‌برند.

 

8852541

کانال رسمی تلگرام کولرگازی بانه ,کلیک کنید

فروشگاه کولرگازی بانه

راهنمای خرید کولرگازی ” کلیک کنید “

کولرگازی اجنرال OGENERAL ” کلیک کنید “

کولرگازی ارزان جنرال GENERAL ” کلیک کنید “

کولرگازی سقفی کم مصرف

اخبار جهان

آشنایی با سیستم اینورتر…کلیک نمایید

آنچه باید در مورد کولرگازی بدانیم …کلیک کنید