اقتصاد آلمان در سال جدید

بر اساس آمار منتشر شده توسط وزارت اقتصاد آلمان در برلین، سفارشات (تنظیم شده بر اساس تورم و نوسانات فصلی) در ماه جاری نسبت به ماه گذشته افتی ۰.۱ درصدی داشته است و این در حالی است که ماه قبل نیز سفارشات با کاهش ۰.۲ درصدی مواجه شده بود. با این وجود پیش‌بینی متوسط اقتصاددانان بررسی شده توسط بلومبرگ افت ۰.۳ درصدی بوده است. سفارشات در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱.۱ درصد رشد داشته است.سفارشات کارخانه‌های آلمان برای دومین ماه متوالی در ماه ژانویه ۲۰۱۶ سقوط کرده است؛ اتفاقی که نشان می‌دهد کندی اقتصاد جهانی و ضعف قدرت قیمت‌گذاری داخلی ممکن است به بزرگترین اقتصاد اروپا ضربه بزند.
33333434
در حالی که آلمان از رکورد پایین بیکاری و تقویت تقاضای داخلی سود می‌برد، به دلیل نوسانات بازار و نگرانی‌ها در مورد از بین رفتن بهبود منطقه یورو اعتماد شرکت‌ها لطمه خورده است. صادرکنندگان نیز با رکود بازارهای نوظهور به رهبری چین دست و پنجه نرم می‌کنند.
گزارش وزارت اقتصاد آلمان همچنین نشان می‌دهد که سفارش صادرات در ماه ژانویه رشدی یک درصدی داشته است که نسبت به سفارشات از دیگر مناطق اروپا افزایش ۷ درصدی را نشان می‌دهد. سفارشات برای اجناس سرمایه‌گذاری با رشد ۱.۷ درصدی مواجه شده و سفارش کالاهای مصرفی نیز ۳.۹ درصد پیشرفت داشته است. سفارشات داخلی با افت ۱.۶ درصدی مواجه شده و سفارش اجناس اساسی ۴ درصد سقوط داشته است.
نرخ تورم آلمان ماه گذشته به منفی ۰.۲ درصد رسید که پایین‌ترین سطح آن در بیش از یک‌سال اخیر بوده است. نرخ تورم حوزه یورو نیز منفی ۰.۲ درصد گزارش شده است. اقتصاددانان و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کرده‌اند که بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست‌گذاری خود در روز جمعه که در فرانکفورت برگزار می‌شود، محرک‌های بیشتری را برای منطقه در نظر بگیرد.

فروشگاه کولرگازی بانه ” کلیک کنید” 

کانال رسمی تلگرام کولرگازی بانه ,کلیک کنید